“Sarışın güzellik, mavi gözleriyle erkekleri deli ederdi: Yıldız şimdi nasıl görünüyor?”

 “Sarışın güzellik, mavi gözleriyle erkekleri deli ederdi: Yıldız şimdi nasıl görünüyor?”

Gücü ve güzelliği ile tanınan Kathleen Turner, hayatı boyunca hem zaferlerle hem de zorluklarla yüzleşti. Küçük yaşta babasının ani kaybına rağmen Venezuela ve Londra’da kardeşleriyle büyüdü. Bu olay, ailenin Missouri, Springfield’a taşınmasına yol açtı.

Yetişkinlik döneminde oyunculuk kariyerini New York’ta sürdüren Turner, sahnede başarı yakaladıktan sonra 1981’de “Body Heat” filminde femme fatale rolüyle çığır açan performans sergiledi.

Daha sonra Michael Douglas ile rol aldığı (“Romancing the Stone” gibi) filmler ve kısa süreli romantik bir ilişki yaşadığı Douglas ile birlikte rol aldığı yapımlarla kariyeri yükselişe geçti.

Turner, 1984’te Jay Weiss ile evlendi ve 1987’de kızları Rachel Ann Weiss’ı dünyaya getirdi. Ancak Turner’ın kariyeri önemli zaman ve ilgi gerektirdiğinden evlilikleri sorunlu bir hal aldı. Aile ve iş hayatı arasında denge kurmaya çalışsalar da, gerginlik sonunda boşanmalarına yol açtı.

Turner, 1990’larda romatoid artrit teşhisi konulduğunda ağrı ve hareket kısıtlılığına neden olan sağlık sorunlarıyla karşılaştı. Başlangıçta oyunculuk yeteneğini kaybetme korkusuna rağmen Turner, yoga, pilates ve ilaçlarının daha iyi yönetimi sayesinde rahatlama buldu.

Yaş aldıkça kariyeri daha çok tiyatroya kaydı. Turner’ın esnekliği ve zanaatına olan bağlılığı yolculuğunu tanımladı; engelleri aşma ve sanatçı olarak gelişme yeteneğini sergiledi.

Related post

Videos from internet: