Michael Caine’ın 50 Yıllık Eşiyle Yaşamı: Aktör ve Eşinin Taşınma Planı Neden?

 Michael Caine’ın 50 Yıllık Eşiyle Yaşamı: Aktör ve Eşinin Taşınma Planı Neden?

Britanya film endüstrisinin saygı duyulan isimlerinden Michael Caine, emekliye ayrıldığını duyurdu. “The Italian Job” (1969) ve “Batman” üçlemesi gibi klasiklerdeki rolleriyle tanınan Caine, oyunculuk kariyerini John Landing ve Will Fletcher ile birlikte rol aldığı “The Great Escaper” filmiyle noktaladı. 90 yaşındaki oyuncu, BBC Radio’ya verdiği röportajda emekliliğini doğrulayarak, “Emekliye ayrılacağımı söyleyip duruyorum. Evet, artık emekliyim” dedi.

Michael Caine ve 76 yaşındaki eşi Shakira Caine, on yıllar boyunca çeşitli mülkleri alıp sattılar. Bunlardan biri de 1984’te inşa etmeye başladıkları ve 1990’ların ortalarında sattıkları Beverly Hills’teki Davies Drive’daki malikaneleriydi. Bu ev, yüksek tavanlı bir çalışma alanı, vintage bir televizyon, bar alanı ve Michael’ın 1992 Aralık ayında fotoğraflandığı geniş bir açık alan, yemyeşil bahçeler ve havuz alanı içeriyordu.

Caine ayrıca, 2017 yılında South Point Drive’daki Miami Beach dairesi yaklaşık 7,45 milyon dolara sattı. Daireyi ilk olarak 8,7 milyon dolara veya aylık 29.000 dolara kiralama seçeneğiyle satışa çıkarmıştı.

Bu 22 katlı bina, Caine’nin 4.000 metrekareyi aşkın yaşam alanı, özel asansör girişi, bir medya odası ve geniş panoramik su manzaralı dış mekan alanlarına sahip dört yatak odalı dairesini de içeren 67 rezidansa ev sahipliği yapıyordu. Oyuncu bu daireyi 2008 yılında 4,07 milyon dolara satın almıştı.

İngiltere’nin Surrey bölgesinde Michael ve Shakira, bir zamanlar 2021 yılında yaklaşık 5 milyon dolar değerinde olan Keston Lodge adlı aileye ait bir kır evine sahipti. Bu mülk, kapalı havuz, jakuzi, spor salonu ve modern sinema bulunan bir eğlence kompleksi içeriyordu. Ana yatak odasında çift banyo bulunuyor, 12.000 metrekareyi aşan mülkte yedi yatak odası, sekiz dönüm bahçe, bir at padoku ve her biri iki yatak odalı iki adet kır evi bulunuyordu. 1999 yılında 1,2 milyon dolara satın alınan Caine çiftleri, 2019 yılının Ocak ayında 4,5 milyon dolara satışa çıkardıktan sonra 2022 yılında satışı tamamladılar.

Michael, 1960’larda Londra’nın Hyde Park, Albion Close’da birleştirilmiş bir mülke de sahipti. Aslen iki ahır evinden oluşan bu dört yatak odalı rezidans, meşe parkeler, tasarımcı mutfağı, özel dolaplar ve banyo içeren suitleri barındırıyordu ve 6 milyon dolara satışa çıkarıldı.

Caine’nin eski evlerinden biri de Oxfordshire’daki 17. yüzyıldan kalma bir kır evi olan Rectory Farm House, 2020 yılında 8,4 milyon dolara satışa çıkarıldı. II. Sınıf koruma altına alınmış bu mülkte geniş nehir kıyısı, çok sayıda resepsiyon odası, çalışma odası, kütüphane, sinema odası ve mutfak/kahvaltı odası ile kapalı havuz, spa, sauna, tenis kortu ve misafirhane bulunuyordu.

Michael, 2021 yılında verdiği bir röportajda, torunları büyüdükçe ailesine yakın olmak için küçülmeyi planladığını ve Wimbledon’a taşınmanın yakın olduğunu söyledi. Şu anda Caine, sık sık görülen helikopterlere rağmen güvenliğinden memnun olduğu Batı Londra’daki Chelsea Harbour’da bir dairede Shakira ile birlikte yaşıyor.

60’larda tanıştığı ve 1973’te evlendiği Shakira ile olan bu ikinci evliliği, Londra’da sade yürüyüşler ve resmi gezilerle kutlanan 50 yıllık birlikteliği işaret ediyor.

Related post

Videos from internet: